Adria Airways Logo Adria Airways

Fluturimet Tiranë - Amsterdam

Fluturoni drejt Amsterdamit shumëngjyrësh

Amsterdami është i famshëm për kanalet e tij të shumta, për të cilat ka fituar emrin "Venecia e Veriut". Uji, urat e shumta dhe shtëpitë me fasada me tullë, i japin qytetit më të madh të Holandës një atmosferë unike.

Nuk ka asgjë më të bukur se të eksplorosh Amsterdamin me biçikletë dhe ta përjetosh qytetin ashtu siç e përjetojnë banorët vendas: duke vizituar tregun e luleve ose ndoshta tregun e djathit, ku mund të shijoni edhe djathin Amsterdam.

Diversiteti kulturor i krijuar nga një popullsi që përfshin njerëz nga çdo kontinent ofron një atmosferë të qetë dhe një ndjesi mirëpritjeje. Amsterdami ofron diçka për këdo, të rinj e të vjetër, duke përfshirë muzetë, kuzhinën e mrekullueshme dhe një jetë nate të ndezur. Amsterdami është një gërshetim i vendeve interesante dhe atraksioneve që çdo vizitor mund t'i gjejë pa vështirësi dhe është padyshim një zgjedhje e shkëlqyer për një pushim në qytet.

Shijo këto avantazhe nga Adria

  • për çdo fluturim fiton milje si shpërblim me programin e besnikërisë Miles & More
  • standardet e larta të Star Alliance në të gjithë rrjetin, për të garantuar një udhëtim komod
  • profili yt MyAdria dhe ofertat ekskluzive

Fluturoni drejt Amsterdamit shumëngjyrësh

  • 8 kg bagazhe dore
  • zgjedhje e lirë e ndenjëses
  • check-in falas

Informacion për fluturimin

Kohëzgjatja:
Distanca:

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës Nënë Tereza (TIA)

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës Nënë Tereza (TIA)

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës Nënë Tereza, i njohur edhe si Aeroporti i Rinasit, është aeroporti i vetëm në Shqipëri. Ai ndodhet 17 km në veri-perëndim të Tiranës dhe ka një terminal të vetëm dhe modern për pasagjerët.

Mënyra më e shpejtë për të udhëtuar drejt qendrës së Tiranës nga aeroporti është me taksi ose me makinë me qira. Udhëtimi zgjat rreth 20 minuta. Janë të disponueshëm edhe autobusë.

Lexoni më shumë rreth Aeroportit të Tiranës.

Aeroporti Schiphol (AMS)

Aeroporti Schiphol (AMS)

Aeroporti i Amsterdamit Schiphol – një prej aeroporteve me më shumë lëvizje në Evropë dhe aeroporti kryesor i Holandës – ndodhet 14 km në jugperëndim të qendrës së Amsterdamit. Aeroporti ka një terminal kryesor me tre nivele dhe tre salla të mëdha nisjesh.

Në aeroport mund të shkoni nga qendra e qytetit me tren, autobus ose taksi, ose mund të merrni një makinë me qira. Udhëtimi me tren deri në qendrën e qytetit zgjat rreth 20 minuta. Me taksi, udhëtimi zgjat 30 minuta.

Lexoni më shumë rreth Aeroportit Schiphol.